Biznesmeni miliarder Michael Bloomberg po konsideron me forcë hyrjen në garën për nominimin presidencial të Partisë Demokratike të SHBA.

 

Ish-kryetari i Qytetit të Nju Jorkut është i shqetësuar se kandidatët e tanishëm nuk janë aq e mirë sa për të mposhtur Donald Trump në zgjedhjet e vitit 2020, thotë zëdhënësi i tij.

 

77-vjeçari pritet të paraqesë dokumente këtë javë për garën presidenciale në Alabama.

 

Gjithsej 17 kandidatë aktualisht po pretendojnë të marrin përsipër të garojnë me Presidentin Trump.

 

Ish Nënkryetari Joe Biden, Senatori i Masazazit Elizabeth Warren dhe Senatori i Vermont Bernie Sanders janë pararendësit demokratë.

 

Disa sondazhe të kohëve të fundit kanë sugjeruar që Zonja Warren dhe Sanders – të cilët konsiderohen si të majtë të Z. Biden – mund të humbin kundër republikanit Trump nëse ata arrijnë të fitojnë nominimin brenda partisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *