Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë shpëtuar të gjallë një 2-vjeçare nga rrënojat e tërmetit në Turqi.

 

 

Pamjet emocionuese ku duket ekipi i kërkim shpëtimit nga Kosova duke nxjerrë të miturën, po bëjnë xhiron e rrjetit.

 

 

Në më shumë se 48 orë që nga lëkundjet e para të tëmetit shkatërrues, grupe nga e gjithë bota po punojnë për shpëtimin e sa më shumë jetëve që ndodhen ende nën gërmadha.

 

Deri më tani raportohet për të paktën 12 jetë të humbura e mbi 50 mijë të lënduar në Turqi dhe Siri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *