Tifozët e Feynoord qw kanw ardhur në Tiranë për finalen e Conference League mes ekipit të tyre dhe italianëve të Romës, kanw bwrw disa gjeste jo etike.

 

Edhe pse Bashkia e Tiranës u kujdes që ditën e sotme të shtonte kapacitetin e tualeteve publike, tifozët holandez janë fotografuar duke urinuar pranë instilacionit “Reja”, në hapësirën e Galerisë së Arteve.

 

Ndërkohë gjatë ditës tifozët e Feynoord janë parë duke konsumuar dhe sasi të mëdha alkooli, kryesisht birra në zonën e Pedonales ku gjendet “Fan Zone” e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *