Tre persona kanë gjetur vdekjen pas të shtënave të ndodhura në një supermarket Walmart në Denver, Kolorado, SHBA.

 

Sipas mediave të huaja të shtënat ndodhën në mes të mbrëmjes, sipas dëshmitarëve okularë, sipas të cilëve sulmuesi gjuajti shtatë të shtëna.

 

“Të shtënat ndodhën në dyqan. Ky është një akt i tmerrshëm, ende nuk dimë se cilat janë motivet e sulmit, por ky është një akt i tmerrshëm”, tha zëdhënësi i policisë Viktor Avila.

 

Deri më tani nuk ka asnjë dyshim për një sulm terrorist dhe sipas fjalëve të zyrtarit, njeriu i armatosur “hyri në Volmart pa fjalë dhe filloi të qëllonte në njerëz”.

 

Pasi ai qëlloi në drejtim të disa njerëzve, sulmuesi u largua nga makina e tij dhe u largua në një drejtim të panjohur, raporton Telegraf.

 

Policia ka thënë se deri më tani nuk ka ndonjë të arrestuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *