Ka shkuar në 46 numri i viktimave nga tërmeti i të martës me magnitutë 6.3 që goditi vendin.

 

Katër viktimat e fundit janë nxjerrë në zonën e Ish-Kënetës, në familjen Lala, rreth orës 17:15. Nga rrenojat jane nxjerr tre femijet dhe nena e tyre.

 

Një bilank tragjik ky, që pritet të rritet akoma më shumë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.