Përfaqësueja shqiptare mbërriti mesditen e kësaj të martë në Kardif për të luajtur aty ndeshjen e  parë miqësore përballë Uellsit.

 

Pasditën e të henës kombëtarja kuqezi zhvilloi dhe seancën e fundit stërvitore në tokën shqiptare por edhe këtë herë shqetësimet për trajnerin Edi Reja nuk kanë munguar.

 

Zyra e shtypit njoftoi se dhe Odise Roshi  nuk do të jetë i gatshëm për 2 miqësoret e qershorit.

 

Futbollisti nga Fieri  ka pësuar një tërheqje muskulare e për këtë arsye stafi kuqezi nuk ka dashur të rrezikojë më shumë.

 

Kombëtarja do të luaje ndeshjen e parë përballë Uellsit në 5 qershor dhe 3 ditë më vonë udhëton në Pragë .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *