Nje avion i Emirates Airline me rreth 300 persona ne bord është rrezuar në momentin e uljes në aeroportin ndërkombëtar të Dubait. Mjeti fluturuesi i cili ishte nisur nga India u përfshi nga flakët pas kontaktit me tokën. Por burime zyrtare konfirmojnë se 275 pasagjeret në bord dhe ekuipazhi i avionit janë evakuuar dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Tragjedia është shmangur, pasi humbja e kontrollit ka ndodhur në një kuotë shumë të ulët. Ende nuk dihen shkaqet që sollën në rrëzimin e këtij mjeti fluturues.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *