Kryeministri Edi Rama ka publikuar pasditen e sotme foto nga aksioni i pastrimit në disa qytete të vendit.

 

Rama shkruan patriotizmi fillon nga mbrojtja e mjedisit dhe duke e konsideruar tokën e atdheut si dyshemenë e shtëpisë.

 

“Faleminderit për të gjithë ata që çdo ditë angazhohen në Planin Kombëtar të Pastrimit
PATRIOTIZMI fillon nga mbrojtja e mjedisit të vendit tënd, duke e konsideruar tokën e atdheut dysheme të shtëpisë që e ke trashëgim nga ata që e banuan para teje dhe duhet t’ia lesh të pastër atyre që do të vijnë pas teje…

*momente nga pastrimi në Klos, Tepelenë, Skrapar, Kukës, Roskovec, Memaliaj, Krujë, Këlcyrë, Maliq dhe Delvinë”, shkruan Rama.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.