Pesë qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa janë identifikuar 849 raste të reja me COVID, nga 4,769 testime të kryera.

 

Pacientët që nuk e fituan dot betejën ishin nga Tirana, Laçi, Lezha dhe Durrësi, nga 59-89 vjeç.

 

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 216 pacientë, nga të cilët 25 janë në gjendje më të rënduar.

 

Ndërkohë, në të gjithë vendin janë aktivë 12,772 pacientë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë             5,469

Shkodër          1,323

Fier                  1,174

Durrës             1,152

Vlorë               796

Lezhë              646

Elbasan           645

Berat               513

Korçë              303

Kukës              287

Gjirokastër      260

Dibër                204

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *