Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim pritet të zhvilloje një takim këtë pasdite me kreun e PD. Lulzim Bashën.

Sipas burimeve takimi Basha-Kim do të zhvillohet në selinë blu. Ky është ballafaqimi i parë i ambasadores Kim me Bashën pasi ky i fundit vendosi të përjashtojë nga grupi parlamentar i PD, Sali Berishën.

Ish kryeministri i shpallur “non-grata” nga SHBA për korrupsion dhe pengim të drejtësisë gjatë qeverisjes së tij, ka ndërmarrë një nismë për rrëzimin e Bashës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *