Partia Demokratike reagoi zyrtarisht pas fotove që qarkulluan në rrjetet sociale ku shihej një komunikim i brendshëm mes zyrtarëve të selisë blu ku urdhëroheshin të rinjte demokrat të përshirë ne protesten e studenteve për të bllokuar Zogun e Zi.

 

PD thotë se gjithcka eshtë një fotomontazh dhe sajese e propagandes banale të Edi Ramës i cili është kapur nga paniku i protestave në gjithë vendin.

 

Selia blu shton se ky fotomontazh i është shpërndarë mediave nga zyra qeveriaë për të bindur opinionin se në PD është ngritur grup pune që drejton protesten e studenteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.