Tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e rënies së një orteku masiv nga një lartësi prej 460 metrave, në Alpet Italiane.

 

Mediat bëjnë me dije se viktimat ishin duke skijuar në momentin që janë përfshirë nga masivi i borës.

 

Sipas mediave italiane në momentin që u kuptua se ka rënë ortek, drejt pistës janë nisur tre helikopterë, përfshirë edhe një nga Austria fqinjë.

 

Aksioni për shpëtimin e të përfshirëve në ortek ka përfunduar, dhe fatmirësisht përveç viktimave dhe të lenduarve nuk raportohet të jetë ndonjë i zhdukur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *