Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar ka dërguar për gjykim dosjen e grupit prej 23 personash, të cilët akuzohen për kultivim kanabisi në zonën e Skraparit.

 

Gjatë operacionit janë sekuestruar 5045 bimë narkotike kanabisi, si dhe 176 kg lëndë narkotike, e gatshme për t’u trafikuar.

 

23 të pandehurit akuzohen për veprat penale “Kultivim i bimëve narkotike dhe “Grupimi i strukturuar kriminal”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *