Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres shprehet i tronditur nga përplasjet e përgjakshme mes forcave izraelite dhe grupeve militante palestineze.

 

Ai shtoi se duhet të gjendet një zgjidhje për t’i dhënë fund bombardimeve të vazhdueshme ajrore nga Forcat e Mbrojtjes së Izraelit në Gaza.

 

“Nëse ka një ferr në tokë, është jeta e fëmijëve në Gaza”, tha ai.

 

Ndërkohë, raportohet ekzistenca e një marrëveshjeje armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit për t’i dhënë fund luftimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *