Parada ushtarake e zhvilluar këtë të premte në sheshin “Nënë Tereza”, në kuadër të 10 vjetorit të amëtarësimit të Shqipërisë në në Aleancën e Atlantikut të Veriut, ka bërë që Meta dhe Rama të shtërngujnë duart me njëri-tjetrin.

 

Duket se në këtë ditë kreu i shtetit dhe shefi i qeverisë kanë lënë mënjanë konfliktet e brendshme politike dhe kanë shtrënguar duart për shenjë kortezie. Ndërkohë kujtojmë se kriza politike që ka përfshirë vendin prej disa muajsh tashmë, ka sjellë edhe një sërë replikash në distancë mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta.

 

Meta në një deklaratë për mediat në lidhje me krizën që ka përfshirë vendin është shprehur se është i gatshëm që të veteflijohej po të ishte nevoja.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *