Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ben te ditur se lëkundjet e tërmetit të mbrëmjes së sotme, sipas IGJEUM kanë pasur magnitudë 4.5 Richter.

Peleshi shton se lekundjet janë regjistruar 10 km në veri-perëndim të Rrëshenit, në 19 km në thellësi.

Nga raportimet paraprake në Agjencinë Kombëtare të Mbrojtjes Civile nuk janë regjistruar dëme materiale.


Strukturat shtetërore janë në gatishmëri në ndjekje të situatës, ben te ditur Ministri.

Mes banoreve ne Lezhe dhe Rreshen vecanerisht ka pasur goxha panik pas lekundjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *