Një varkë emigrantësh ka përfunduar nën ujë gjatë orëve të para të mëngjesit në kanalin e La Manshit.

 

 

Lajmi bëhet i ditur nga mediat dhe autoritetet britanike.

 

 

Dyshohet se bëhet fjalë për disa viktima por ende nuk ka asnjë konfirmim.

 

 

Sinjali i parë për ndihmë ka mbërriutr në autoritetet britanike rreth orës 03:40 të mëngjesit.

 

Për t’I ardhur në ndihmë operacionit të shpëtimit janë dërguar varka, helikopterë dhe ekipe nga Britania e Madhe dhe Franca.

 

 

Sipas Daily Mail në gomone kanë qenë më shumë se 30 persona dhe frika për fatalitete është e madhe.

 

 

Ministria e Mbrojtjes britanike ka thënë për mediat se është në dijeni të incidentit dhe po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *