Debutim ëndrrash per Simone Inzagin ne krye te Lacios. Ne javën e 32 te Serisë A, skuadra nga kryeqyteti italian fitoi me rezultatin e thelle ne Palermo me rezultatin 3-0. Sicilianet qe kishin nevoje per pike per t’ju larguar zonës se rënies nga kategoria e nisen me mjaft agresivitet takimin, por ne rastin me te pare qe ju dha lacialet gjeten golin kur Miroslav Klose ne minutën e 10 kaloi mposhti portierin kundërshtar. Akoma pa e mare veten nga goli i pare, vendasit pësuan te dytin kur ne minutën e 15 përsëri sulmuesi gjerman dyfishoi shifrat e takimit. Takimi u mbyll qe ne minutën e 27 kur Felipe Anderson shenoi edhe golin e trete. Me kete humbje Palermo vazhdon te ndodhet ne zonën e rënies nga kategoria ndërkohe Lacio mban vendin e tete me 45 pike, 4 me pak se Milani i pozicionuar dy shkalle me lart ne renditje. Ndërkohe portieri i kombëtares Etrit Berisha, nuk ishte as ne stolin e rezervave te Lacio duke përforcuar zerat per nje largim te mundshëm ne fund te sezonit nga kryeqyteti italian.