Subscribe

Pas një mungese dy vjeçare, në Vlorë janë rikthyer kroçerat.

 

“La belle de l’Adriatique” u ankorua orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje në portin e qytetit bregdetar; duke sjellë kështu 75 turistët e parë për këtë sezon turistik.

 

 

BURRI

jemi ketu per here te pare. Nuk kemi ardhur me pare. Eshte hera e pare qe vijme ne shqiperi dhe Vlore. Eshte nje vend i mrekullueshem. Vijme nga Franca. Vlora duket shume e bukur. Tashme do ta vizitojme nga afer.

 

GRUAJA

Jemi duke vizituar vendin tuaj. Gjithcka me duket e mrekullueshme. Edhe pse sot ska shume diell qyteti dhe deti duket shume i bukur. Do te rikthehem ndoshta serish. Me pelqen shume gjitjcka. Edhe njerezit me duken shume te mire.

 

Gjatë qëndrimit turistet, pjesa më e madhe e të cilëve nga Franca, do te vizitojnë edhe Beratin e Apoloninë në Fier. Në portin e Vlorës janë parashikuar që në ditët në vijim të mbërrijnë të tjera kroçiere.

Leave a Reply

Your email address will not be published.