Të paktën 12 persona kane gjetur vdekjen nga renia e zjarrit ne nje studio të filmave vizatimore në Kioto të Japonisë.

Sipas mediave japoneze, dyshohet se nje person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur një lëng të paidentifikuar përreth.

I dyshuari u ndalua dhe u dërgua në spital me plagë.

Qindra zjarrefikes dhe police u perfshine ne operacionin e shpetimit te njerezve nga ndertesa 3-kateshe.

 

Pervec 12 viktimave mesohet se ka edhe mjaft persona te plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *