Flakët e zjarrit kanë shkrumbuar banesën e Martin Skëndaj, gardiani të burgut që më 19 dhjetor vrau me 13 plumba ish-të dashurin e motrës dhe kushëririn e tij është shkrumbuar nga flakët.

 

Akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet e këtij zjarri, por dyshohet se ka qenë një zjarrvënie e qëllimshme, pasi në banesë nuk ka patur njerëz.

 

Familjarët e Skëndaj janë larguar nga fshati  Kuqar Patos pas krimit të rëndë që u mori jetën dy të rinjve.

 

Ndërkohë për Martin Skëndaj gjykata e Fierit dha masën e sigurisë  arrest me burg.

One thought on “I djegin shtëpinë, gardianit që vrau dy të rinjtë në Patos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *