Policia ka mundur të gjejë armën me të cilën Mexhit Picari ekzekutoi dhëndrin e tij ditën e sotme. Polombarët e Reneas kanë bërë të mundur gjetjen e armës së krimit në lumin e Lanës.

 

Gjendet arma me të cilin Mexhit Picari qëlloi për vdekje dhëndrin e tij, Kudret Saliaj. Arma u gjet pranë lumit Lana. Pas kësaj, ai u largua drejt banesë së vajzës së tij në Yzberisht, ku dhe u arrestua nga policia.

 

Kudret Saliaj u qëllua me 8 plumba, 5 prej tyre e kapën në trup, duke i marrë jetën menjëherë. Drejtori i Policisë së Tiranës në një deklaratë për mediat tha se autori u arrestua pak pas krimit.

 

I plagosur në ngjarje e rëndë mbeti edhe avokati Adriatik Cama, ish-prokuror i shkarkuar nga Vettingu. Ai ndodhet në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *