Subscribe

Spektakli “Gjeniu i vogël” vijon rrugëtimin e tij në ekranin e Vizion Plus. Këtë të martë u mbyll nata e pestë, e cila përreth dy orë dhuroi emocione të forta, sfida, dhe plot surpriza.

 

FLASIN FEMIJET KONKURENTE

 

1-“Kisha shumë emocione se është një barrë shumë e madhe të hapësh spektaklin por tani emocionet kanë ikur.”

 

2-“Kisha pak emocione pasi kisha dhe një këngë shumë të vështirë, dhe kënga duhej arritur si nga ana interpretative dhe nga ana teknike.”

 

3-“Kisha emocione por ato ishin emocione për mirë. Kënga mendoj se doli një maksimum.”

 

4-“U ndjeva shumë mirë sepse kënga këtë radhë ishte më alegro me energjike dhe kishte dhe pak rep gjë që mua më pëlqen shumë.”

 

5-“U ndjeva shumë i lumtur dhe jam shumë krenar që kam arritur këtu me forcat e mia.”

 

6-“Isha e emocionuar por u lirova pastaj se çdo gjë shkoi shumë mirë.”

 

Nën ethet e garës 12 talentet të vegjël të kësaj mbrëmje interpretuan materialet e përzgjedhura nga repertori më i njohur vendas dhe ai i huaj.

 

 

FEMIJET

 

1-“Faktikisht komenti i Vikenës nuk e di pse më pëlqeu shumë dhe e kam akoma në mendje.”

 

2-“Xhaxhi Adi më emocioni shumë sepse dhe ai u emocionua shumë kur interpretova dhe e pash që i pëlqeva.”

 

3-“Vlerësimi i Vikenës mu duk shumë i vlefshëm sepse duhet te kisha zgjedhur një tjetër këngë por mbeta sërish në ujërat e mia”

 

Juria pasi vlerësoi të gjithë interpretimet e fëmijëve, zgjodhi sërish 10 prej tyre për të vijuar konkurrimin në netët e tjera ndërsa dy konkurrentët e mbetur kaluan menjëherë në sfidë.

 

Erta dhe Sem ishin fëmijët që konkurruan përballë njëri-tjetrit, sfidë e cila sipas votave të jurisë i dha mundësi Ertës të vijojë rrugëtimin për në finale.

 

Për më shumë surpriza dhe emocione spektakli “Gjeniu i Vogël” ju lë takim të martën e ardhshme në orën 21.00.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.