Kryeministri Edi Rama tha se operacioni “Bregdeti Ynë” do të vijojë derisa të lirohen hapësirat publike të zëna nga objektet pa leje.

 

Në “Facebook” ai nxori pamje nga nisja e aksionit këtë të hënë dhe paralajmëroi ndjekje penale për shkelësit.

 

“✋🚔👮‍♂️Operacioni “Bregdeti Ynë” – Ka nisur sot nga Ksamili dhe Velipoja shembja e ndërtimeve pa leje, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit, përgjatë gjithë vijës sonë bregdetare👊

#Boll🤚

#ShqipëriaePopullitShqiptar

#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.