Subscribe

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë.

 

Të pranishëm në ceremoni ishin gjithashtu kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i qytetit Dritan Leli. Më pas, personalitetet e politikës kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule në monumentin e Pavarësisë.

 

Me rastin e 28 nëntorit, sot janë parashikuar të mbahen disa aktivitete gjatë ditës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *