Subscribe

Kreu i PD Sali Berisha në një deklaratë për mediat, është shprehur se Policia e Shtetit po fsheh të vërtetën lidhur me vrasjen e Lear Kurtit.

 

Ai shprehet se autopsia ka treguar se i riu është dhunua në mënyrë barbarae dhe se një sjellje e tillë e autoriteteve policore ndodh vetëm në diktaturë.

 

Sipas tij nuk kanë qënë vetëm dy policë, por së paku 3-4 efektivë dhe se hematomat janë shenja të dhunës.

 

“Gazetarët kanë bërë investigime, kanë sjellë fakte dhe prova shterruese për mbytjen e Lear Kurtit, të riut 32-vjeçar, nga banditë me uniformë të droguar.

 

‘O noke, më mbytën’, ishte klithma para se të jepte shpirt, sipas dëshmitarit të pranishëm në vendngjarje dhe mikut të Lear Kurtit.
Investigimet serioze të rrjeteve televizive hodhën poshtë si trillime të turpshme pretendimet e Edi Ramës dhe Çuçit të tij të familjes, hodhën poshtë trillimet, manipulimet dhe inskenimet e një krimineli me uniformë të pashoq në radhët e policisë shqiptare, Ardi Veliu, i cili për të mbrojtur padronët e tij si puthadorë, përdhosi dhe vrau për së dyti Lear Kurtin.

 

Investigimet e rrjeteve televizive faktuan se mbi Lear Kurtin një bandë prej katër policësh, sigurisht prej tyre të droguar, u vërsulën në rrugë me një egërsi çnjerëzore.

 

Këto filmime faktuan se Ardi Veliu, ky mashtrues i paskrupullt, gënjeu shqiptarët kur deklaroi se Lear Kurti po qëndronte para një objekti, për të krijuar përshtypjen se po përgatitej për një akt delikuent, në një kohë kur ai po ecte i vetmuar, nga kamerat, duke biseduar me mikun apo familjarët e tij.“- u shpreh Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *