Tirana-Teuta do të jetë sfida që do të përcaktojë fituesin e Kupës së Shqipërisë. Këtë të mërkurë u luajtën gjysmëfinalet dhe Tirana arriti të mundë Bylisin me rezultatin 2 me 0.

Golat për bardheblutë i shënuan Muçi dhe Hoxhallari. Ndërsa Teuta fitoi sfidën ndaj Kukësit, duke shkuar në finalen e Kupës së Shqipërisë pas 13 vitesh.

Verilindorët kaluan të parët në avantazh në minutën e 49-të me Eduart Rrocën, ndërkohë që Kapllani dhe Hoxha përmbysën gjithçka për durrsakët.

Finalja e madhe do te luhet n e 2 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *