Disa rrugë u përmbytën në rrethin Seferihisar të Izmirit si rezultat i ngritjes së nivelit të detit për shkak të tërmetit të fuqishëm.

 

Tërmeti ishte me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter dhe epiqendra ishte pranë Seferihisar në Detin Egje.

 

Ekipet e kërkim-shpëtimit janë në terren sepse raportohet për afro 20 shtëpi e pallate të dëmtuara, ndërsa ministri turk deklaroi se ka njerëz nën rrënoja.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *