Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë dhe 21 të tjerë janë plagosur, pasi një person i armatosur, që rrëmbeu një automjet të Shërbimi Postar në Ëest Texas në SHBA, qëlloi mbi 20 persona.

 

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se sulmuesi u vra dhe tre oficerë të zbatimit të ligjit janë në mesin e të plagosurve.

 

Ndër të tjera shefi i policisë së Odessas, Michael Gerke ka thënë se përveç oficerëve të plagosur, janë edhe 21 civilë. Ai tha se të paktën pesë prej tyre vdiqën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *