Gjërat nuk po shkojnë aq mirë për gardianin e kombëtares kuqezi Tomas Strakosha.

 

Pas një viti në hije tek Lazio, ka kërkuar një takim me drejtuesit për të biseduar lidhur me të ardhmen e tij.

 

Gardiani ka luajtur vetëm 9 ndeshje në të gjithë sezonin duke humbur kështu vendin e titullarit.

 

Per me teper rivali i tij Opepe Reina eshte nje emer tek i cili trajneri i ri Sarri beson pasi kane punuar se bashku dikur tek Napoli.

 

Strakosha ka një kontratë deri në vitin 2022 dhe pas këtij takimi do të vendoset se CD ndodhi,  nëse do të largohet si lojtar i lirë  apo do të rinovojë kontratën me kushtin që të ketë çelësat e portës . Gjithçka mbetet për tu parë.

 

 

Kampionati më i dashur për tifozët shqiptarë  Serie A starton  në 21 gusht dhe mund të ndiqet ekskluzivisht në platformën TRING.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *