Subscribe

Mega-operacioni i shtrirë në Shqipëri, Mal të Zi, Itali dhe Spanjë është i koduar “Shpirti”.

 

Gjatë operacionit të përbashkët mes SPAK dhe Antimafias italiane janë sekuestruar miliona euro pasuri, ndërsa nën hetim janë vënë edhe zyrtarë.

 

Banda e shkatërruar është nën akuzë për pastrim parash, trafik ndërkombëtar droge dhe korrupsion.

 

Gjatë paradites së kësaj të premteje pritet një konferencë për mediat e krerëve të drejtësisë, Arben Kraja e Ardi Veliu për të dhënë detaje për numrin e të arrestuarve dhe zbardhjen e emrave të shqiptarëve të prangosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.