Subscribe

Dosjet e pronave tek Gjiri i Lalëzit dhe dyshimet për falsifikim të dokumentave kanë shkaktuar një furtunë të vrëtete në agjencine shteterore të Kadastres në Durrës.

Mengjesin e kësaj të premteje, forcat e rendit kanë shoqëruar në komisariat 17 punonjës të kësaj drejtorie.

Ata po merren në pyetje në lidhje me dyshimet për falsifikim të dokumenteve shteterore mbi disa prona në bregdetin e Durrësit, konkretisht tek Gjiri i Lalezit.

Pak ditë më parë u arrestua dhe më tej u la I lirë nga Gjykata, drejtori I Kadastrës Liridon Pula.

Leave a Reply

Your email address will not be published.