Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka zhvilluar këtë të martë një takimi me ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim.

 

Në mesazhin e tij në “Facebook”, ai u shpreh se PD është mbështetur gjithmonë nga SHBA, ndërsa theksoi se lidhja e kësaj partie me amerikanët do të forcohet edhe më shumë.

 

“Sot paradite, me ftese te saj, bisedova me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë në krah të PD-së që në ditët e para të lindjes së saj dhe mbështetën fuqimisht ardhjen e saj në pushtet në vitin 1992. Që atëherë, në çdo arritje të PD-së në politikë dhe qeverisje, ka qenë edhe ndihma e SHBA-ve. Kjo lidhje, mbështetur në vlerat e lirisë dhe demokracisë, do të forcohet edhe më shumë në ta ardhmen.”

One thought on “Shehaj takon ambasadoren e SHBA: Lidhja me amerikanët do forcohet më shumë

 1. HEU, LIDHJA SHQIPTRAISË ME SHBA DO FORCOHET MË SHUM!
  EU, ZIGJIDHJA SHQIPTRAISË NGA SHBA DO FORCOHET O LUM!!
  QYSH NGA LUFTA E PARË BOTËRORE,MU NGA SHBA PREJ TRE
  KORIFEJVE VPERIMTARË E IDEOLOG SHQIPTARË,ME RENOME
  NDËRKOMBËTARE DHE,TERË KOMBËTARE SHQIPTARE, KUR E
  PANË SE PO DONË ME SHKATRRUAR TERË KOMBIN SHQIPTAR
  DUKE IU DERJTUAR ISH PRESIDENTIT Z. UILLSON QË TË INTER-
  VENOJË,MOS TË NDAHEJ AS TË PËRÇAHEJ POPULLKOMBI DHE
  SHTETI,MU ZOTI GADISHULLIT PELLAZGO ILIRO SHQIPTARIE,
  QË UA DHUROHEJ BANDAVE RUSO SERBO GREKO JUGOSLLAVE
  DHE, PRESIDENTI UILLSON INETRVENOJË A, EUROPA SHTRIGË
  NUK MBAJTI BESËN E PLOTË, QË ME MARRËVESHJE OUUH,VA-
  RRËRESHJE EUROPIANE;AH ORE,MOJ MJERANE, PRANOI POR,
  VETËM NJË TROHË SHQIPËRIE LONDINEZË QË NUK PËRBENTE
  AS 10% TË TROJEVE E POPULLKOMBIT SHTETIT MBARË ETNIK
  SHQIPTARË; EDHE, NJË SHEKULL PAS ASAJ MARRËVESHJE,PRAP
  USA ME NDIHMËN E DIASPORËS SHQIPTARE,INTERVENOI NË
  RIÇLIRIMIN E KOSOVËS PORSE,PRAP EUROPA SHTRIGË O,PAS
  22 VITE KISHE NJË LIRI,PAVARËSI,DEMOKRACI TË KUFIZUAR,QË
  DUKE E MINIMIZUAR DHE,ANULUAR A,DUKE TENSIONUAR O,
  PRESIONUAR,QË PRAP TEPRAP MBI 50% TË SHQIPTARISË TEK
  KTHEHEJ DHE TË PREHEJ,NË BESË,SHPRESË,TERË SHQIPTARIA
  ME UÇK+USA+NATO+MBARË TROJET SHQIPTARE+MBARË DIA-
  PORA SHQIPTARE; O NE VALLË, A JEMI BUDALLË, TUTALLË,ME
  VETËVEDIN DHE,TERË VENDIN! TERË ATA, PËR HATA, SERVILË,
  STERILË, TË RUSO SERBO GREKO JUGOSLLAVË; AHIII, PUSO
  VËRBO FERRKO TUGOSHKAVË; DHE LISIN SHEKULLOR E ÇAN,
  PYKA E VETË; EDHE PLISIN TEMPULLOR E SHAN,FRYKA TRETË!”
  MANI,USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *