Juventus vazhdon të jetë në kërkim të mbrojtësve anësore.

Me Alex Sandron dhe Cancelon drejt nisjes, bardhezinjte po monitorojnë disa pista në merkato.

Kuptohet gjithcka është e lidhur edhe me trajnerin e ri që do të mbërrijë në Torino.

Më I favorizuari është Sarri, I cili në këtë rast do ti hidhte menjehere sytë tek dy emra që I do shumë.

Bëhet fjalë për Emerson Palmeirin të cilin ai vetë e mori nga Roma tek Chelsea.

Ndërkohe emri tjetër është mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj.

Shkodrani është gjithnjë e më larg Napolit aty ku bashkëpunimi me Ancelottin nuk ka qënë asnjëherë shumë I mirë.

Në Torino do të shkonte me shumë dëshirë prandaj po pret një telefonate nga Sarri.

Ndërhyrja e Ronaldo që vazhdon të sponsorizojë blerjen e Marcelos nga Reali nuk I prish punë Hysajt pasi bëhet fjalë për krahun e majtë të mbrojtjes ndërsa shkodrani luan në të djathtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *