Ne prag te arritjes se marrëveshjes me Greqinë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e se enjtes një takim me kreun e shtetit Ilir Meta.

 

Takimi u zhvillua ne ambientet e Presidencës dhe mendohet se ka zgjatur për afro 30 minuta.

 

I pyetur nga Vizion Plus, presidenti Meta nuk e ka mohuar një takim te tille, por ai nuk ka preferuar te japë detaje rreth bisedës se kryer.

 

Burime bëjnë te ditur se kryeministri e ka informuar presidentin mbi ecurinë e negociatave te deritanishme me Greqinë për marrëveshjen e detit.

 

Mësohet se Rama nuk i ka dhënë as një afat se kur do ti paraqitet materiali përfundimtar i marrëveshjes mes dy vendeve, por duke pasur parasysh qëndrimet e deritanishme te presidentit Meta për këtë çështje, serish vija e kuqe do te jete vendimi i gjykatës Kushtetuese qe rrezoi marrëveshjen e 2009.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *