Komisioni i Rithemelimit te PD ka depozituar një kallëzim penal kundër kryedemorkatit Lulzim Basha dhe sekretarit të përgjithshëm Gazment Bardhi në lidhje me protestën e 8 janarit.

 

Basha dhe Bardhi akuzohen nga Komisioni i Rithemelimit për përdorim të lëndëve kimike në mënyrë të pautorizuar, shkatërrim prone dhe ushtrim dhune. Kujtojmë se protesta e 8 janarit u shoqërua me arrestimin e 35 personave, të cilët më pas u liruan.

 

Të shtunënë e 8 janarit, në selinë blu u zhvillua protesta e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha. Kjo protestë, sipas Berishës u mbajt “për të cliruar shtëpinë e demokratëve nga bunkerizimi”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *