Policia e Elbasanit prangosi këtë të enjte një 46-vjeçar që kërkohej nga autoritetet italiane.

 

Në pranga ra Eduart Haxhi, raporton “Vizion Plus”, të cilin Gjykata e Apelit Torino e ka dënuar me 10 vjet e 4 muaj burg.

 

Ai akuzohet për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Shtyrje për prostitucion në rrethana rënduese”.

 

46-vjeçari do t’u dorëzohet autoriteteve italiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *