Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen do të vizitojë Shqipërinë.

 

Njoftimi u dha nga ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, i cili në një postim në Twitter, u shpreh se Presidentja e KE-së pritet të vijë më 28 shtator.

 

“Presidentja Von der Leyen planifikon të vizitojë Shqipërinë më 28 shtator. Mezi pres ta mirëpres!”, shkruan Soreca.

 

Vizita e presidentes së KE-së në rajon vjen një javë përpara Samitit të përbashkët midis BE-së dhe gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *