Pese persona janë plagosur, gjate një aksidenti ne rrugën kombëtare Korçe–Pogradec. Makina me targa te Korçës, me te cilen ata po udhëtonin, ka dale nga rruga. Mes pasagjereve ndodhej dhe nje vajze 11-vjeçare, e cila per fat, ndodhet jashtë rrezikut per jetën. Nena e saj Veljeta Qylafi, ka marre plage te renda dhe ndodhet ne spital. Ndërsa pasagjeret e tjerë kane lëndime te lehta. Policia ka mbërritur ne vendngjarje dhe po heton shkaqet e aksidentit te ndodhur ne orët e pasdites.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *