Të paktën tetë persona humbën jetën nga një aksident tragjik i ndodhur këtë të diel në jugperëndim të Budapestit në Hungari.

 

Mediat e huaja bëjnë me dije se një autobus i mbushur me pasagjerë ishte përplasur në autostradë.

 

Përveç viktimave, ka edhe dy të plagosur rëndë dhe 46 pasagjerë që kanë marrë dëmtime lë të lehta nga përplasja.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *