Ndahet nga jeta Lek Plani, gazetar i mirënjohur i Radio Shkodrës, Deutsche Welle në shqip, si dhe i mediave lokale.

Plani ndërroi jetë këtë të mërkurë, ndërsa mësohet se ishte infektuar prej ditësh me koronavirus.

Lajmin e trishtë e ka dhënë kryetari i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë në qarkun Shkodër, Gasper Marku.

“Lajm tronditës! Sapo më njoftuan, se gazetari i mirënjohur i Radio Shkodrës, TVSH, Deutsche Welle në shqip, si dhe i mediave lokale Lek Plani, ndërroi jetë në Tiranë. Për orarin e ceremonisë së varrimit do të njoftohet në një moment të dytë. Ngushëllime familjes “Plani”, pushofsh më paqe, kolegu, shoku, miku ynë i mirë, Lek”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *