Kryeministri Rama dhe Lulzim Basha shprehen ngushellime per tragjedine e Tetoves ku kane humbur jeten personel mjekesor dhe paciente.

“Lutje per Tetoven”, shkruan Rama ne facebook, duke postuar edhe nje foto me një qiri.

Pas kreut te qeverise reagoi edhe kryedemokrati Basha nepermjet nje postimi ne twitter.

“Pikëlluese lajmet e hidhura qe vijnë nga Tetova. Në këtë ditë tragjike i bashkohem dhimbjes së familjarëve dhe të afërmve të viktimave e ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta. Zoti u dhëntë forcë për ta përballuar këtë tragjedi. Shërim të shpejtë të lënduarve. Lutemi për Tetovën!”, shkruan kreu i opozites ne Shqiperi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *