Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Richter ka goditur ishullin e Zakinthos këtë të diel.

Duke iu referuar të dhënave të para, mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 13 kilometra në veri-lindje të Zakynthos dhe kishte një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *