Një 48-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim nga Italia është arrestuar në Janinë pasditen e djeshme.

Shqiptari rezulton i dënuar për vrasje në Itali në vitin 2011.

Lexo edhe :

Related Posts

Gjatë kontrollit nga policia, u konstatua se ndaj tij kishte një urdhër-arresti evropian në pritje të lëshuar nga autoritetet italiane, për veprat penale të vrasjes dhe lëndimit të rëndë.

Sipas kodit penal italian, ai u dënua me 22 vjet e 8 muaj burg në vitin 2011.

I arrestuari është dërguar në prokurorinë kompetente./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *