Greqia ka vendosur të zgjasë masat kufizuese për parandalimin e përhapjes se koronavirusit deri me 7 dhjetor.

 

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka  njoftuar  se ky vendim ka ardhur si pasojë e numrit të larte te infektuarve dhe viktimave ditore nga koronavirusi.

 

Ndërsa ende nuk ka një vendim konkret për festat e fundvitit, por sipas qeverisë nuk përjashtohet mundësia të festohen nën masat kufizuese.

 

Një ditë më parë edhe Gjermania vendosi të zgjasë masat anti-Covid deri me 20 dhjetor.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *