Subscribe

Gjykata e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Indrit Rusin, Emiljano Shullazin dhe Viktor Ymerin, të akuzuar për vrasjen e Klodian Saliut dhe Vajdin Lames. Atantate të ndodhura në shkurt te vitit 2005.

Avokati i Lul Berishes dhe Indrit Rusit shprehet se rezervon te drejten per te folur me median per shkak te sekretit hetimor. Ndërkohë, për këtë ngjarje në Kosovë është arrestuar edhe Indrit Taullau, ndërsa në Dubai, si i impikuar në këto dy vrasje u arrestua Plarent Dervishaj. I vetmi person që vazhdon të jetë në kërkim për dy vrasjet e bujshme është Lul Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *