Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditen e kësaj të shtune në Fushë Krujë.

20-25 persona kanë sulmuar lojtarët e skuadrës së Skenderbeut në momentin që ata kanë mberritur në fushën sportive te Fushe Krujës kuj do të luanin ndeshjen ndaj Kastriotit.

Fillimisht sherri ka nisur me mbrojtësin Kristi Vangjeli, por më pas sherri ështgë bërë masiv dhe ka përfshirë dhjetëra tifozë dhe lojtarë. klubi korcar ka menduar deri edhe bojkotin e ndeshjes pas këtij incidenti.

 

Por pas konsultave edhe me federatën dhe policine është marrë vendimi që ndeshja të luhet.

 

Klubi krutan është distancuar nga kjo ngjarje ndërsa ka bërë trë ditur se personat që sulmuan lojtarët juglindore nuk janë tifoz krutan por dashamirës të Partizanit, rival i madh i Skenderbeut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *