Janë luajtur këtë të martë dy takimet e tjera të fazës së 1/8 të UEFA Champions League.

 

Në supërsfidën në “Anfield Road” të luajtur mes Liverpul dhe Bajern Mynih, të transmetuara në Tring, ndeshja është mbyllur me barazim pa gola, edhe pse rastet për gola janë krijuar nga të dyja skuadrat, më së shumti nga të kuqtë e Klopp, rezultati nuk u arrit që të zhbllokohet.

 

Ndërsa në takimin tjetër të luajtur në Francë mes Lyon dhe Barcelonës, francezët kanë menaxhuar më së miri rezultatin duke mos pesuar gol nga. Edhe kjo sfidë u mbyll me rezultatin 0-0.

 

Ndëshjet e kthimit do të luhen pas tre javësh.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *