Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Partisë Demokratike janë ndarë edhe kryetarët e grupeve të punës sipas qarqeve.

 

Kështu, në Tiranë do të drejtojnë Belind Këlliçi, Agron Shehaj, Albana Vokshi, Flamur Noka dhe Edi Paloka.

 

Ndërkohë, siç u raportua edhe më herët, dy deputetët surprizë që së fundi u pozicionuan krah Berishës, Tomor Alizoti dhe Xhelal Mziu do të drejtojnë grupet e punës përkatësisht në Berat dhe në Dibër.

 

Kryetaret e grupeve të punës sipas qarqeve::

 

Durrës: Oerd Bylykbashki

 

Shkodra: Bardh Spahia

 

Lezha: Jozefina Topalli

 

Kukës: Isuf Çela

 

Elbasan: Luçiano Boçi

 

Korça: Edmond Spaho

 

Fier: Luan Baçi

 

Vlora: Bujar Leskaj

 

Gjirokastër: Tritan Shehu

 

Berat: Tomorr Alizoti

 

Diber: Xhelal Mziu

 

Qarku Tiranë i ndarë në 5 zona.

 

Zona 1 – Kryetar Grupi Edi Paloka dhe përfshin degët 1, 2, 3, 4

 

Zona 2 – Kryetar Grupi Agron Shehaj dhe përfshin degët 5,7,12

 

Zona 3 – Kryetar Grupi Belind Këlliçi dhe përfshin degët 6,13,14,15,16

 

Zona 4 – Kryetare Grupi Albana Vokshi dhe përfshin deget 8, 9,10,11.

 

Zona 5 – Kryetar Grupi Flamur Noka dhe përfshin degët, Kamëz, Paskuqan, Vorë , Kavajë dhe Rrogozhinë

Leave a Reply

Your email address will not be published.