Asnjë humbje jete dhe 33 qytetarë kanë rezultuar pozitivë nga 759 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

 

Ministria e Shëndetësisë njofton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki:23 në Tiranë, 2 në Durrës, Sarandë, Fier, 1 në Divjakë, Përmet, Korçë, Elbasan.

 

Janë 307 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

 

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 30 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,277 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (28 Maj 2022)

Raste të reja ditore 33
Të shëruar në 24 orë 30
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 759
Testime totale 1,827,113
Raste pozitive 276,081
Raste të shëruara 272,277
Raste Aktive 307
Humbje jete 3,497
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 212
Fier 19
Vlorë 16
Korçë 15
Gjirokastër 14
Shkodër 10
Durrës 7
Elbasan 6
Berat 3
Dibër 3
Kukës 1
Lezhë 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *